XVII VILNIAUS GOSPEL MUZIKOS FESTIVALIS 2019

Džiaugiamės pranešdami, kad jau lapkričio 9-10 dienomis vyks XVII Vilniaus Gospel muzikos festivalio koncertai, kuriuose skambės daug nuostabios ir įkvepiančios Gospel muzikos! Festivalį jau beveik du dešimtmečius organizuoja asociacija Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjunga.

Šiemet festivalio koncertus surengs Dublino Gospel choras, LMTA Jazz Chorus, Klaipėdos krašto jungtinis choras „Rising Souls“, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras. Kartu su šiais kolektyvais pasirodys žinomi atlikėjai: Raimonda Masiulyte-Ramchurn, Marija Monika Dičiūnė, Kristina Žaldokaitė, Dainotas Varnas, Sofija Vasilevskytė, Vilius Popendikis,  Tomas Dičiūnas, Vilimas Norkūnas ir kiti svečiai.

Gospel muzikos koncertas

Renginio data: 2019 m. lapkričio 9 d. (šeštadienis)

Laikas: 16.30 val.

Vieta: Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia (Maironio g. 10).

Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos „Jazz Chorus“, Klaipėdos krašto jungtinis Gospel choras „Rising Souls“.

Renginys nemokamas!

„LMTA JAZZ CHORUS“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno kolektyvas, vadovaujamas lektorės Marijos Monikos Dičiūnės. Kolektyvą sudaro jaunieji džiazo muzikos profesionalai, džiazo vokalistai bei instrumentalistai. Aktyviai koncertuojantys tiek solo programose tiek choro sudėtimi. Choras atlieka šiuolaikinio džiazo ir Gospel muzikos repertuarą.

Kartu su kolektyvu „Jazz Chorus“ pasirodys visas būrys žinomų atlikėjų:

Marija Monika Dičiūnė

Žinoma dainininkė, vokalo pedagogė ir chorų dirigentė. Dainininkė atlieka įvairių žanrų: soul, RnB, pop, džiazo ir Gospel stiliaus muziką. Marija Monika Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėsto džiazo dainavimo specialybę, yra LMTA džiazo choro vadovė, dalyvauja įvairiuose savo ir kitų atlikėjų projektuose kaip pagrindinė ar pritariančioji vokalistė.

Tomas Dičiūnas

Jaunosios kartos muzikantas – klavišininkas ir gitaristas – atliekantis įvairią muziką, dažniausiai matomas džiazo scenoje su tokiai džiazo muzikos profesionalais ir pop atlikėjais kaip Mantas Jankavičius, Saulės Kliošas, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Jurgis Brūzga ir kt.

Dainotas Varnas

 Antrąjį albumą ką tik išleidęs, daugelyje televizijos projektų dalyvavęs ir sėkmingai kylantis Lietuvos atlikėjas.

Sofija Vasilenvskytė

Jau gerai žinoma ir publikos pamilta „Lietuvos Balsas. Vaikai ir kitų konkursų finalininkė, vos 11 metų dainininkė, kuri savo nuostabiu ir stipriu balsu skina laurus ir klausytojų meilę.

Vilius Popendikis

Jaunosios kartos dainininkas, puikiai pažįstamas muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ žiūrovams. 

„RISING SOULS“

Galinga Gospel muzikos jėga užbūrė Klaipėdos krašto jaunuosius dainininkus. Trys visoje Lietuvoje žinomi kolektyvai – Gargždų muzikos mokyklos dainos studijos „Svirplys“ (vadovė Nijolė Usevičienė), Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainos studijos „Keberiokšt“ (vadovė Regina Vindžigalskienė) ir J. Kačinsko muzikos mokyklos ansamblis „Vocalis“ (vadovė Erlanda Tverijonienė) susijungė į vieną, bendrą jungtinį Gospel chorą „Rising Souls“.

 

Dublino Gospel choro koncertas

Renginio data: 2019 m. lapkričio 9 d. (šeštadienis)

Laikas: 21 val.

Vieta: Tamsta Klubas (A. Strazdelio g. 1)

Dublino Gospel choras

Dublino gospelo choras veikiausiai yra vienintelis kolektyvas pasaulyje, kuris bendradarbiauja su tokiais atlikėjais kaip Duran Duran, John Legend, Riverdance, Rod Stewart, Outkast, Take That, The Dubliners, Kodaline ir daugeliu kitų. Jis taip pat yra pasirodęs kartu su legendiniu kompozitoriumi Ennio Morricone dviejų jo turų po Airiją metu.

Pastaruosius 20  metų choras užburia auditorijas visoje Europoje genialiai pritaikomu dainų repertuaru. „Žymiausi Airijos gospel muzikantai“ – taip šį chorą yra įvardino Airijos daugiakultūrinis laikraštis „Metro Eireann“. „Džiugina širdį ir priverčia nusišypsoti… Nuotaikinga muzika“- apie chorą rašė Dublino muzikos ir politikos žurnalas „Hot Press Magazine“.

Choro istorija siekia dar tuos laikus, kuomet 1995  m. skurdžioje Dublino miesto dalyje buvo įkurtas mokyklos choras, kuris išaugo į profesionalų chorą ir šiuo metu per metus surengia vidutiniškai 100  pasirodymų įvairiuose renginiuose ir yra vienintelis kolektyvas, kuris kasmet žengia į garsiausio Airijos festivalio Electric Picnic pagrindinę sceną.

Po sėkmingo pasirodymo Klaipėdos džiazo festivalyje 2017  metais Dublino Gospel choro nariai džiaugiasi galėdami grįžti į Lietuvą kaip Vilniaus Gospel muzikos festivalio 2019 svečiai ir surengti koncertą Vilniuje su Lietuvos muzikos žvaigžde Raimonda Masiulyte-Ramchurn.
Kviečiame visus neabejingus gospelo muzikai ateiti į Dublino Gospel choro koncertą lapkričio 9  d. Vilniaus muzikos klube „Tamsta“.

Oficialus choro puslapis:  http://dublingospelchoir.com/
Oficialus choro Youtube kanalas: https://www.youtube.com/user/dublingospelchoir

 

Šv. Mišios su Gospel giesmėmis

Renginio data: 2019 m. lapkričio 10 d. (sekmadienis)

Laikas: 13 val.

Vieta: Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12)

Dalyvauja Šv. Jonų bažnyčios Gospel choras, vadovaujamas Kristinos Žaldokaitės ir festivalio svečiai.

Vilnius Šv. Jonų bažnyčios choras

Visų mėgiamas ir žinomas jau du dešimtmečius gyvuojantis Gospel choras, kuris patarnauja giedodamas per Šv. Mišias Šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono evangelisto ir apaštalo bažnyčioje, taip pat aktyviai koncertuoja Vilniuje per svarbias metų iškilmes ir šventes (Rugsėjo 1-ąją, Mokslo metų pabaigimo šventę, Kalėdų laikotarpiu). Chorui nuo pat jo įsikūrimo vadovauja Kristina Žaldokaitė ir nuo 2008 m. akomponuoja Vilimas Norkūnas. Choras – nuolatinis ir aktyvus Vilniaus Gospel muzikos festivalio dalyvis.

Kristina Žaldokaitė

Lietuvoje gerai žinoma dainininkė, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Gospel choro vadovė, vadovavusi ne vienam Lietuvos Gospel kolektyvui (Sounds in G, Gospel komanda „HARK“ ir kiti). Kristina ilgametė Vilniaus Gospel muzikos festivalio meno vadovė, dainininkė, dirigentė ir lektorė.

Vilimas Norkūnas

Žinomas vargonų ir sakralinės muzikos atlikėjas. V. Norkūnas bendradarbiauja su įvairiais ansambliais ir kolektyvais, daugiausia su klasikiniais, tačiau jau nuo 2008 metų yra Šv. Jonų bažnyčios Gospel choro koncertmeisteris, ir nuo 2011 m. – vienas pagrindinių Vilniaus Gospel muzikos festivalių jungtinių Gospel chorų akompaniatorius.